| Motor type | Inverter |
|---|---|
| Washing machine type | Solo |
| Energy efficiency class | A+++ |
| Number of programs | 14 |
| Maximum load | 12 kg |
| Child lock | yes |
| Loading type | front load |
| Spin speed | 1400 rpm |
| Spin class | B |
| Dimensions (H/W/D) | 85x60x60 cm |
| Color | Silver |
| Country of origin | China |



































