| Power Supply | 220~240V/50Hz |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Energy Efficiency Class: | A+++ |
| Washing Capacity: | 6.0kg |
| Max. Spin Speed: | 1200rpm |
| Display Type: | LED |
| Display Color: | White |
| Door Lock Display: | yes |
| Child Lock Display: | yes |
| Remaining Time Display: | yes |
| BLDC: | yes |
| Electrical Door Lock: | yes |
| Anti Foam Control: | yes |
| Memory Of Power Interrupt: | yes |
| Overheating Control: | yes |
| Overflow Control: | Yes |
| Auto Balance System: | Yes |
| Delay: | 3-24h |
| Dimensions: | 595*470*850 |
| Country of manufacture | China |




































