| Washing machine type: | Solo |
|---|---|
| Load type: | Front |
| Laundry loading: | 7 kg |
| Engine type: | AC (Universal) |
| Energy consumption class: | A+++ |
| Water consumption: | 10780 |
| Washing level: | A |
| Compression class: | B |
| Rotation speed, rpm: | 1200 |
| Noise level during washing: | 62 dB |
| Noise level during spin: | 76 dB |
| Number of programs: | 16 |
| Imbalance control: | available |
| Leakage protection: | available |
| Child lock: | available |
| Weight: | 57 kg |
| Included in the package: | Hoses |
| Dimensions: Height x Width x Depth | 85 sm x 60 sm x 50 sm |
| Color: | Grey |
| Guarantee: | 2 years |



































