| Washing machine type | Solo |
|---|---|
| Maximum load | 6 kg |
| Energy efficiency class | A++ |
| Child lock | yes |
| Loading type | front load |
| Spin speed | 1000 rpm |
| Noise level (spin) | 76 dB |
| Noise level (wash) | 60 dB |
| Spin class | B |
| Dimensions (H/W/D) | 85x60x44 cm |
| Color | White |
| Country of origin | China |



































