| Country of manufacture | China |
|---|---|
| Washing machine type | Solo |
| Motor type | Inverter |
| Number of programs | 16 |
| Energy efficiency class | A+++ |
| Child lock | yes |
| Water consumption | 10.5 L |
| Loading type | front load |
| Color | silver |
| Weight | 57 kg |
| Package includes | hoses |
| Spin speed | 1400 rpm |
| Spin noise level | 76 dB |
| Spin class | B |



































