| Washing machine type: | Solo |
|---|---|
| Loading type: | Front |
| Maximum load: | 7 kg |
| Engine type: | AC (Universal) |
| Energy consumption class: | А+++ |
| Water consumption: | 10337 / year |
| Washing class: | А |
| Compression class: | В |
| Rotational speed, rpm: | 1200 |
| Sound level during washing: | 58 db |
| Noise level during compression: | 78 db |
| Number of programs: | 15 |
| Imbalance control: | yes |
| Leak protection: | Yes |
| Child lock: | yes |
| Weight: | 70 kg |
| Color: | Silver |
| Dimensions: Height / Width / Depth: | 84.5 x 59.7 x 52.7 cm |
| Package includes: | Hoses |
| Warranty: | 2 years |











































