| Washing machine type: | Solo |
|---|---|
| Loading type: | Front |
| Maximum load: | 9 kg |
| Engine type: | AC (Universal) |
| Energy consumption class: | A+++ |
| Water consumption: | 10224 / year |
| Washing class: | A |
| Compression class: | B |
| Rotational speed, rpm: | 1400 |
| Sound level during washing: | 58 db |
| Noise level during compression: | 78 db |
| Number of programs: | 15 |
| Imbalance control: | yes |
| Leak protection: | Yes |
| Child lock: | yes |
| Weight: | 72 kg |
| Color: | Silver |
| Dimensions: Height / Width / Depth: | 84.5 x 59.7 x 55.7 cm |
| Package includes: | Hoses |
| Warranty: | 2 years |











































