| Processor type | CA55 × 4 1.3Ghz |
|---|---|
| Bluetooth | yes |
| Wi-Fi | yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| USB | 2 |
| Screen size | 65" (165 cm) |
| Screen resolution | UHD (3840x2160) |
| Operating system | Android TV |
| Sound power | 20 W |
| Optical output | Yes |
| HDMI | 3 |
| Backlight type | Direct LED |
| Technology | LED |
| Ethernet (LAN) | yes |
| Smart TV | yes |
| Included in package | Remote control |
| Country of manufacture | Uzbekistan |
| Color | Black |




















