| Processor type | CA55 × 4 1.3GHz |
|---|---|
| Screen size | 50" (127 cm) |
| Screen resolution | UHD (3840×2160) |
| Operating system | Google TV |
| Wi-Fi | yes |
| Bluetooth | yes |
| USB | 2 |
| Refresh rate | 60 Hz |
| HDMI | 3 |
| Sound power | 20 W |
| Backlight type | Direct LED |
| Technology | LED |
| Ethernet (LAN) | Yes |
| CAM module | yes |
| Smart TV | Yes |
| Included in package | Remote control |
| Country of manufacture | Uzbekistan |
| Color | Black |




















