| Product type: Wall mount | Wall mount |
|---|---|
| Body material | Steel |
| VESA standard | 50x50, 75x75, 100x100, 100x150, 15 |
| Minimum distance from wall | 37 mm |
| Maximum screen size | 70" (178 cm) |
| Minimum screen size | 32" (81 cm) |
| Maximum load capacity | 45 kg |
| Color | Black |
| Included in the package | Bracket, screws |



















