| Product type | Wall mount |
|---|---|
| Body material | Steel |
| VESA standard | 200x200,200x300,300x200,200x40 |
| Minimum distance from wall | 6 mm |
| Maximum screen size | 80" (203 cm) |
| Minimum screen size | 37" (97 cm) |
| Maximum tilt angle | 10° |
| Color | Black |
| Included in the package | Bracket, screws |


















