| Refrigerant type | R410 |
|---|---|
| Compressor type | Inverter |
| Noise level | 40–52 dB |
| Recommended room area | 50–60 m² |
| Turbo mode | Yes |
| Heating capacity | 18000 BTU |
| Heating mode | Yes |
| Cooling mode | Yes |
| Sleep mod | Yes |
| Indoor unit dimensions (H/W/D) | 27.5×92.7×198.5 cm |
| Outdoor unit dimensions (H/W/D) | 55.2×85×30.1 cm |
| Eco mode | Yes |
| Energy efficiency class | A |
| Color | White |


























