| Power | 1500 W |
|---|---|
| Measuring cup | Yes |
| Capacity | 500 ml |
| Control type | Mechanical |
| Bowl material | Plastic |
| Smooth speed control | Adjustable speed |
| Included in the package | Blender and instruction manual |
| Country of manufacture | China |
| Color | Black/Silver |
| Power | 1500 W |
|---|---|
| Measuring cup | Yes |
| Capacity | 500 ml |
| Control type | Mechanical |
| Bowl material | Plastic |
| Smooth speed control | Adjustable speed |
| Included in the package | Blender and instruction manual |
| Country of manufacture | China |
| Color | Black/Silver |